Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype
Nasz e-mail - zadaj pytanie!

YouTube wydłuża czas filmów do 15 minut

Chociaż obejrzenie przeze mnie 15 minutowego web wideo graniczy z cudem jest to dobra wiadomość dla tych, którzy jednak prezentują ciekawy materiał filmowy.

Dzisiaj na oficjalnej stronie YouTube Blogu zapowiedziano wydłużenie filmów z 10 minut do całego kwadransa. Jak napisałem wcześniej jestem zwolennikiem króciótkich filmów /do 4-5 minut max/ i nie sądzę, aby przełożyło się to na lepszą jakość.

Tym nie mniej YouTube zachęca aktywnie do stworzenia takiego filmu oraz umieszczenia go do  dnia 4 sierpnia 2010 roku /Musi być z Tagiem “yt15minutes,”. Masz wtedy szansę stać się znanym na całym świecie poprzez pojawienie się na ich stronie głównej.

  • Zwykły śmiertelnik może zapytać , skąd się wzięła ta szczodrość twórców serwisu. Podobno ma to związek z ulepszoną metodą rozpoznawania praw autorskich "Content ID". Poprzedni limit miał zapobiegać wgrywaniu całych fragmentów filmów czy innych materiałów filmowych.
  • Na koniec rada dla tych, którym zbyt długie wideo zostało wcześniej odrzucone - skasuj je poprzez zakładkę Moje Filmy/Filmy Przesłane Przeze Mnie , a nastepnie załaduj film od nowa.

Mogę tylko powtórzyć za autorem postu Thanks and happy uploading!

Z własnego doświadczenia widzę, że wolę oglądać filmiki w nieco lepszej jakości, więc wydatek na nową kamerę cyfrową, komputer oraz inne gadżety jest nieunikniony /jeżeli chcesz abym był Twoim widzem/.

Czy sądzisz, że WEB Wideo wydłużone na YouTube do 15 minut to dobry pomysł. Zapraszam do komentarzy!1

Dla najbardziej pracowitych Twórców filmów jest mały bonus, o którym dowiesz się po obejrzeniu tego krótkiego wideo.

Podziel się:

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania