Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype
Nasz e-mail - zadaj pytanie!

Lekarze medycyny pracy

Pracownia Psychologii Transportu

Lekarze medycyny pracy Wrocław i województwo dolnośląskie.

 

Medycyna pracy, oprócz stomatologii, jest jedną z pierwszych specjalizacji medycznych praktycznie w całości sprywatyzowanych.Dariusz Kraśnicki i jego Żona Grażyna Poprzednio sprowadzona do roli tzw medycyny przemysłowej, co wiązało się z płacą za grosze w zakładach pracy.


Wyświetl większą mapę

  • Obecnie pomimo prób powrotu do elementów starego systemu oraz kryzysu gospodarczego [zakłady pracy raczej zwalniają niż przyjmują nowych pracowników] medycyna profilaktyczna przeżywa swój rozkwit.Przychodnia Medycyny Pracy Żernicka 215
  • Coraz liczniejsze grupy zawodowe i inne są badane na różne, nawet dziwne okoliczności. Ponieważ usługi te są wyłączone z obowiązków lekarzy rodzinnych, lekarze medycyny pracy pozostają jedynym rozwiązaniem.
  • Państwo przerzuca w ten sposób część swoich obowiązków dotyczących zdrowia narodu na barki pracodawców lub samych pacjentów.
  • Pośrednio o koniunkturze świadczy o tym tworzenie nowych przychodni medycyny pracy oraz łączenie się większych firm (prawdziwych potentatów na rynku wrocławskim i nie tylko).

Należy jednak podkreślić, że jest sporo miejsca dla mniejszych graczy. Struktura molocha raczej nie sprzyja szybkiemu/sprawnemu wykonaniu badań. Wynajmowani lekarze medycyny pracy /inny personel medyczny sprzedają raczej swój czas  i trudno ich zmotywować "do pracy jak na swoim".

Badania okresowe Wrocław

Systemy rezerwacji komputerowej czy internetowej nie spradzają się z prostego powodu. Polskie społeczeństwo nie jest przyzwyczajone do punktualności i planowania.Pacjenci nie przychodzą na umówione wizyty bez żadnego powiadomienia !! W mniejszej firmie można rozwiązać to przez mały overbooking, w większej oznacza to marnotrawstwo czasu lekarzy.

 Czasami mam wrażenie, że bardzo daleko nam do drugiej Japonii, o której wspominał jeden z panów w latach 80-tych.

Również sprzedawanie pakietów powoduje, że pacjent czasami przeszkadza w tym systemie. Jest to analogiczne do NFZ, gdzie po przymusowym opłaceniu składki dana osoba nie ma większego wyboru.

Od Medycyna pracy Wrocław

Z mojego doświadczenia wynika, że szansą dla mniejszej przychodni jest jej elastyczność i decyzyjność personelu. Podstawą jest firmowa strona i strategia internetowa pozwalająca ściągnąć niszowe grupy pacjentów, często szukających szybkiego rozwiązania problemu i nie wymagających skierowania. Pracownicy dozoru technicznego, detektywi, marynarze czy przedłużający terminowe prawo jazdy to tylko przykłady, które w tej chwili przyszły mi do głowy.

  • Ludzie Ci płacą żywą gotówką i z często odbili się od lekarzy rodzinnych lub firm molochów.

Na koniec mogę tylko łagodnie zachęcić lekarzy medycyny pracy z całego województwa dolnośląskiego czy nawet Polski do aktywnej promocji internetowej gabinetów lekarskich. Pracy starczy dla wszystkich, a przerwa pokoleniowa wśród specjalistów MP tylko ułatwia sprawę.

Lekarze medycyny pracy powrót do strony głównej.

Medycyna pracy Wrocław.

Podziel się: