Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype
Nasz e-mail - zadaj pytanie!

Jeff Walker's Product Launch Formula?

W swojej drodze do coraz lepszego wideo marketingu internetowego nieuchronnie dotarłem do Jeff Walker's Product Launch Fromula. W zasadzie kiedy w miarę opanowałem zasady wideo marketingu w oparciu o internetowy kurs Gideon Shalwick's Rapid Video Blogging i chciałem już osiąść na laurach, ciągle męczyła mnie sprawa jakiegoś mądrego spożytkowania sporego ruchu na moich stronach.

Od PLF 3 5401 N. Scottsdale Rd. Scottsdale, AZ United States

Google Adsense częściowo spełniają moje oczekiwania. Pomimo wzrostu ilości kliknięć zarobki nie rosną i nie oczekuję tutaj jakiegoś cudu. Wprawdzie wystarcza spokojnie na hosting, domeny oraz zostaje pewna górka, ale może być to traktowane tylko jako uzupełnienie dochodów, a nie sposób na życie. No chyba, że ktoś ma serwis z milionami wejść, to wtedy zwracam honor.

Ideą kursu Rapid Video Bloging jest przekierowanie ruchu z kanału YouTube /bądż co bądź własność Google/ na twoją stronę i poprzez squeeze page tworzenie listy adresów e-mail.

Od PLF 3 5401 N. Scottsdale Rd. Scottsdale, AZ United States

Logika tego rozumowania jest niezwykle prosta. Ile razy znaleźliśmy przy okazji coś ciekawego w sieci, ale potem za pewien czas za żadne skarby świata nie można było tego odszukać z powrotem. Często gęsto jest to nasza pierwsza i ostatnia wizyta na danej witrynie.

Od PLF 3 5401 N. Scottsdale Rd. Scottsdale, AZ United States

Patrząc z pozycji właściciela strony sytuacja jest podobna. Ktoś wchodzi na chwilkę i raczej później nie wraca. Sprawa się zmienia dramatycznie, kiedy potrafimy go skłonić do subskrypcji naszego Newslettera. Jeżeli nie będzie to nachalna sprzedaż, a raczej dostarczenie wartościowej treści, to wcześniej czy później jest szansa na nawiązanie jakiś przyjacielskich relacji z internautą.

Od PLF 3 5401 N. Scottsdale Rd. Scottsdale, AZ United States

W krajach anglojęzycznych jako program pocztowy największym uznaniem wśród "Guru" cieszy się Aweber oraz Profollow, ale jest cała masa innych serwisów. Również w Polsce są rodzime : FreshMail czy inne podobne, chociaż mam wrażenie, że nieco mniej zaawansowane technologicznie.

Aby uniknąć zarzutów związanych ze spamowaniem normą jest double optin, czyli potwierdzenie subskrypcji poprzez link aktywacyjny. Także poźniejsze  wypisanie jest tylko formalnością.

Jak już wspomniałem wcześniej męczyła mnie sprawa przekierowania niemałego ruchu ze stron i jakiegoś późniejszego spieniężenia.

Gdzieś w lutym/marcu 2011 poprzez Newslettera i affiliate link Gideon Shalwick'a otrzymałem propozycję zakupu Jeff Walker's Product Launch Formula. W zasadzie wszystko było OK poza jednym!!

 • Cena takich kursów dla polskiego odbiorcy jest porażająca!!

W zasadzie już to spowodowało moją chęć odłożenia sprawy na przyszły rok, ponieważ takie kursy z reguły są ponawiane co kilka miesięcy. Tym nie mniej zapisałem się do listy mailingowej Jeff'a Walker'a i zacząłem oglądać jego sekwencyjnie wysyłane wideo o tym produkcie.

Aby było jasne, jestem bardzo oporny na "sprzedażówkę". Większość niechcianej korespondencji typu" W związku z wymogami ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 z 9 września 2002 r., poz. 1204), chciałbym ..." ląduje od razu w spamie, nie widząc światła dziennego.

Filmiki na temat Product Launch Formula zaciekawiły mnie na tyle, że zacząłem "dojrzewać" do zakupu. Uznałem, że skoro przekonało to niedowarka, takiego jak ja, to zasady tego systemu sprawdzą się w moim biznesie medycyny pracy.

Tradycyjnie po polsku czekałem do ostatniej chwili i wybrałem opcję z płatnością przez 6 miesięcy /gdyby nie pewne niedobory finansowe i limit karty kredytowej, to zapłaciłbym z góry/. Również na moją pozytywną decyzję miały pewne bonusy od pierwszego Guru marketingu wideo /jakim był Gideon Shalwick/.

 • Normą przy takich kursach IM jest co najmniej 30 dni bezwarunkowej gwarancji zwrotu pieniędzy. Nie wiem jaki mają odsetek zwrotów, ale przez pierwszy miesiąc masz dostęp tylko do pierwszych modułów, a po zakończeniu okresu refundacji możesz liczyć na kolejne ciekawe bonusy.

Jak dotychczas /10 kwiecień 2011 roku/ jestem zachwycony tym produktem. Zasada tworzenia listy adresowej oraz nawiązania przyjacielskich stosunków z moimi czytelnikami zaczyna mi się układać w jakąś logiczną całość.

 • Wydaje mi się, że PLF sprawdzi się bardziej w każdej innej niszy poza marketingiem internetowych czy make money online.

Jest to logiczne, ponieważ typowi Guru IM raczej znają podstawowe strategie królujące w internecie, czego raczej trudno wymagać od zwykłego zjadacza chleba, co naturalnie czyni tą drugą grupę osób bardziej podatną na nasze wpływy.

Dla kogo nie są tego typu produkty?

 • Jeżeli liczymy, że samo uczestnictwo w jakimkolwiek kursie zrówna nas finansowo za tydzień z możnymi tego świata, to raczej nie tędy droga.
 • Również dla osób ze słomianym zapałem jest to raczej strata pieniędzy. Naprawdę szkoda czasu.
 • Jest to zdecydowanie początek długofalowej strategii tworzenia wiernej klienteli, bez uzależniania się od zmian algorytmu wyszukiwarek /Google/.

W moim przypadku jest to kolejny logiczny krok w biznesie. Pomimo, że przez pierwsze pięć lat nie tworzyłem listy adresowej, to pierwsze rezultaty są zachęcające. Po pierwszym miesiącu mam już zapisanych poprzez Aweber około 60 osób i ciągle przybywają nowi subskrybenci.

Ważną sprawą jest wybór od samego początku właściwego programu pocztowego. Podążając za moimi obecnymi Guru polecam Aweber oraz Profollow, ale krajowe produkty mogą również być pomocne i nieco tańsze. Należy pamiętać, że łatwiej jest zmienić hosting domeny niż listy adresowej. Nawet w moim przypadku było to sporym problemem i raczej straciłem kilkadziesiąt osób.

Zupełnie niespodziewanie skorzystałem z nieoczekiwanego bonusu, jakim jest udział w Live Event w Scottsdale Arizona. Tym razem nie wahałem się ani chwili.

 • Nigdy nie byłem w USA, ale kiedyś trzeba zacząć. Oczywiście muszę przedłużyć paszport, uzyskać wizę i jakoś tam dolecieć.
 • Mam nadzieję, że zaowocuje to wspaniałym materiałem z tej konferencji oraz ciekawą wycieczką na drugi koniec świata.

Na tym kończę. Stopniowo będę aktulizował moje postępy we wdrażaniu tego systemu w życie. Postaram przedstawić opinie zarówno za jak i przeciw takim kursom, aczkolwiek uważam, że powinniśmy się uczyć od Najlepszych na Świecie /nawet w naszej kochanej Polsce/

 • Zapraszam również do komentarzy osób, które ten temat zainteresował.

Linki do opiniowanych produktów /nie są to affiliate links/:

Jeff Walker Product Launch Formula

Gideon Shalwick Rapid Video Bloging

Podziel się:

Odpowiedzi

PLF live event

Jutro rano wylatuję po raz pierwszy do USA. Kilka dni spędzę koło Nowego Jorku, a potem Scotsdale oraz udział w warsztatach PLF. Być może nakręcę jakiś krótki filmik z tego wydarzenia. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, samoloty nie nawalą, pogoda dopisze i będę miał o czym opowiedzieć.
Zapraszam do komentarzy znawców tego tematu. Darek Kranicki z Wrocławia.

Dodaj nową odpowiedź

 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania