Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype
Nasz e-mail - zadaj pytanie!

Prawdziwa cena darmowego hostingu

Prawdziwa cena darmowego hostingu w mojej opinii .

Pozornie wszystko wygląda w porządku. Nie musisz przechodzić całego korowodu związanego z rejestracją domeny, zakupem hostingu oraz stworzeniem strony od podstaw /samemu lub przez webmastera/.

Wydawać by się mogło, że różnica polega tylko w nazwie.

 • Zamiast  http://www.moja-strona.pl za co musimy zapłacić,
 • teoretycznie mamy za darmo http://www.czyjas-strona.pl/moja-strona

Jest kilka podstawowych opcji WordPress, Blogger, sitesgoogle.com i wiele innych, które przy odrobinie chęci możemy znaleźć.

 • Pierwszym problemem są liczne ograniczenia. Raczej nie możesz to na co masz internetową ochotę. Z reguły znikają przy zakupie płatnej opcji danego hostingu /tylko, że w tedy nie ma specjalnej różnicy w płatnościach/.
 • Firma hostingowa musi z czegoś żyć. Natrętne bannery czy inne reklamy nawet na stronie głównej są normą.
 • Często po kilku latach, kiedy strona osiągnie już jakąś pozycję i ruch, możesz dostać propozycję nie do odrzucenia i przejścia na nieco przepłaconą wersję.

Dobrze, jeżeli darmowa strona nie ma dla Ciebie większego znaczenia.

 • Pozbycie się jej nie ma większego znaczenia, a nabyte doświadczenie przyda się przy Twojej własnej domenie.

Gorzej jeżeli zaczęła przynosić jakiś dochód lub pełni inną ważną rolę.

 • Nie każdy ma zapał i ochotę zaczynać wszystko od nowa i woli zapłacić nawet więcej, aby mieć święty spokój i pracować na czymś, do czego się przyzwyczaił.

Ograniczony transfer ruchu jest normą a interaktywne gadżety, niezbędne dzisiaj, raczej tylko te najprostsze. Ostatnia polityka prywatności Google wyklucza również przyłączenie do programu AdSense, który przy witrynach typowo informacyjnych jest podstawą ich finansowania.

Z reguły małe wsparcie właściciela darmowego hostingu

/jeżeli istnieje w ogóle/.

 • Mam np wrażenie, że wyszukiwarki ignorują nawet swoje darmowe strony. Swoje przekonanie opieram na Google oraz ich sites.google.com . Po założeniu konta Google założyłem kilka podstronek w fałszywej nadziei, że będą preferować swoje witryny.
 • Po kilku miesiącach przekonałem się, że po prostu szkoda na to czasu. Ponad pół roku i część podstron nie jest nawet zaindeksowanych. Wejścia na stronę - dosłownie 0,00000
 • Być może firma z Mountain Wiew nie chce być posądzona o stronniczość. Te kłopoty jednak nie występują z WordPress-em czy nawet Bloggerem, więc jeżeli mimo wszystko chcesz blogować za darmo to tylko WordPress !!
 • Specjalnie bym się nie zdziwił, gdyby w algorytmie wyszukiwarek był ogranicznik lub inne narzędzie każące ignorować takie darmowe witryny.

Bardzo często takie stronki powstają, aby być źródłem linków wychodzących. Na bazie Wordpress powstały liczne katalogi czy inne tzw presell pages, do bólu zawierające powielaną treść. Ostatni update Google zdecydowanie zredukował ich znaczenie.

Mój darmowy blog Wordpress zmienił pagerank z 3 na zero !!

Jestem w stanie zrozumieć młodych ludzi bez grosza, którzy chcieliby zarobić pierwsze swoje pieniądze w wieku 15 lat wzwyż.

Podstawą dla poważnego businessu

jest jednak posiadanie Swojej własnej domeny oraz opłaconego hostingu !!

 • Rejestracja domeny jest bardzo tania - bardzo często koszt za pierwszy rok to 0 zł lub jakieś inne śmieszne pieniądze
 • Za następne wychodzi razem z przyzwoitym hostingiem to około 300 zł rocznie  = 25 zł miesięcznie !!

Prawdziwa cena darmowego hostingu

to po prostu brak późniejszego sukcesu.

 • Nie znam nikogo, komu w ten sposób się powiodło.

Proszę się zastanowić jaką wiarygodność ma firma, która nie chce zainwnestować 25 zł miesięcznie w marketing internetowy !!

 • Internauci rozpoznają już taniochę na odległość i szanse na jakąkolwiek transakcję są po prostu niewielkie.

Jedyną regułę od tego wyjątku stanowi doraźna strona dla jakiegoś zdarzenia. Np zjazd lekarzy, spotkanie klasowe czy coś innego, co nie będzie trwało zbyt długo. Szkoda wtedy inwestować w cały proces.

Najlepsza metoda zbudowania witryny

Polecam po prostu zarejestrowanie domeny i osobiste zbudowanie strony /od zera/.

 • Firma rejestrująca domenę oferuje z reguły w pakiecie płatny hosting i często darmowy kreator stron [tych kreatorów nie polecam].

Osobiście preferuję kompleksowe podejście do strony jako  biznesu internetowego, a nie tylko skromnej wizytówki z listą płac i historią firmy. Hosting oraz wszystkie narzędzia internetowe i bardzo pomocne  w cenie rocznej subskrypcji.

Site Build It!

Tym nie mniej w czasach kryzysu polskie firmy hostingowe za ok 300 zł rocznie [ warto sprawdzić liczne promocje] oferują rejestrację domeny oraz transfer, nie do przerobienia na początku.

 • Decyzja, którą drogą pójść i cała reszta należy tylko do Ciebie !!

Prawdziwa cena darmowego hostingu powrót do Medycyny w internecie.

 • Poniżej mail ze znajomej szkoły nauki jazdy, mającej stronę firmową jako subdomenę czyjejś strony /oni za to płacą/

Dobry wieczór!

Okazało się na naszym serwerze możemy mieć tylko jedną własną podstronę. Czy ma Pan na to jakąś receptę? Ponieważ chcielibyśmy tworzyć takie podstrony również niezależnie od tego, że Pan je zamieszcza u siebie.

Nie znamy się na tym i nie wiemy co w tej sprawie można zrobić. Czy są możliwości tworzenia podstron na innych serwerach bez żadnych opłat abonamentowych itp? Pozdrawiam, Anna

Podziel się:

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania