Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype
Nasz e-mail - zadaj pytanie!

Katalogowanie stron czy warto ?

Czy warto masowo katalogować strony ?

Rola małej wartości masowego katalogowania w zasadzie jest powszechnie uznawana.

W zasadzie sprawę wyjaśnia wideo Matt'a Cutt i najlepiej je sobie obejrzeć zamiast czytać mój artykuł , ale dla nie znających angielskiego krótkie streszczenie.

Książeczka zdrowia

 • Większość powstających z dnia na dzień katalogów/ directories /, przyjmująca za opłatą [lub bez] twoją stronę bez żadnego problemu jest traktowana jako źródło płatnych linków.
 • Jest to oczywiście wbrew polityce programowej Google i tak to jest traktowane.

Z video wynika, że tylko dużej wartości katalogi np Yahoo Directory lub inne przyjmujące wartościowe wpisy mają jakąś wartość.

 • Yahoo directory jest raczej nieosiągalne dla Polaków [299 dolarów za rok, nawet z gwarancją włączenia strony] to naprawdę dużo.
 • Jedyną opcją dla nas jest DMOZ, katalog Onet oraz Wirtualnej Polski. Co do innych się nie wypowiadam, bo po prostu nie wiem.

Badania okresowe Wrocław

Kłopoty z akceptacją do DMOZ-a są powszechnie znane, ale zawsze warto spróbować.

Osobiście gdzieś od roku nie zamieściłem wpisu w żadnym katalogu i nie zauważyłem spadku ruchu z tego powodu. Z odnośników w katalogach traffic praktycznie nie istnieje [chociaż w sumie nie o to chodzi].

Czy warto masowo katalogować strony ? - wnioski końcowe .

Parę linków do starszych katalogów o ustalonej renomie na pewno nie zaszkodzi.

DMOZ, Onet oraz WP są rozsądną propozycją. Rola DMOZ-a jest dużo mniejsza niż kilka lat temu, kiedy bez niego Google nie doceniało strony i pośrednio to było wymienione w polityce programowej.

Warto również poszukać katalogu związanego z tematem twojej strony [niszą]. W przypadku dobrego katalogu gabinetów lekarskich, z dużym ruchem i licznymi linkami przychodzącymi, Google prędzej doceni jego rolę niż czegoś co powstało na darmowym hostingu i zniknie za pół roku lub szybciej

Taki katalog może mieć jakiś wpływ na pozycję twojej strony a nawet PR. Napewno ten link będzie bardziej wartościowy niż inny.

 • Grzechem śmiertelnym jest na pewno masowe szybkie katalogowanie przy pomocy różnego typu oprogramowania. 
 • Ban od Google jest praktycznie nieunikniony - więcej o tym można poczytać na różnych forach pozycjonerów.

Czy warto masowo katalogować - jeżeli masz trochę wolnego czasu i ochotę się pobawić to specjalnie nie zaszkodzi. Unikałbym tylko linków zwrotnych do kiepskich katalogów /lepiej być w porządnym towarzystwie/

 • Pośrednio jest tutaj wskazówka dla twórców katalogów. Jeżeli poważnie myślisz o katalogu jako źródła wychodzących linków, nigdy nie akceptuj wpisów o niskiej jakości lub masowo dodawanych do pierwszej lepszej kategorii.

Masowe katalogowanie - czy warto ? Wybór należy do Ciebie !!

Podziel się:

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania