Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype
Nasz e-mail - zadaj pytanie!

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Wydawałoby się, że sprawa przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych dotyczy jedynie lekarzy ginekologów oraz ich pacjentek. Jednak w życiu czasami zachodzą sytuacje, kiedy nie mamy dostępu do swojego lekarza, a z różnych względów zabrakło nam tabletek.

Recepty lekarskie.

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych

Najczęstszą sytuacją jest po prostu nasze niedbalstwo i zostawienie tabletek antykoncepcyjnych w domu, pomimo tego, że zaczęliśmy je brać z początkiem obecnego cyklu. Jeżeli nie współżyliśmy, to kończy się to tylko wcześniejszą miesiączką. Sprawa się pogarsza, kiedy przy braku tabletek i w połowie cyklu podjęte zostało współżycie płciowe.

Niestety bardzo często, stosunek płciowy w tym okresie kończy się niechcianą ciążą i wyjątkowo mało komfortową sytuacją dla obojga partnerów.

Od 30 wrz 2012 Tabletki antykoncepcyjne

Jeżeli przerwa była bardzo krótka i nie przekraczała jednego dnia, to warto udać się jak najszybciej do lekarza ginekologa, aby przepisał preparat hormonalny, który zwykle bierzesz.

Jeżeli trwało to kilka dni, to jest bardzo prawdopodobne, że antykoncepcja hormonalna i dalsze branie tabletek antykoncepcyjnych nie będzie skuteczne.

Co robić w takim przypadku? Niestety nie ma prostych rozwiązań, a ustawodawstwo polskie nie przewiduje aborcji z tak zwanych względów socjalnych. Było to kiedyś powszechnie stosowane uzasadnienie tego faktu, które zakończyło się z końcem lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.

Oczywiście, jeżeli potrzebujesz tylko recepty lekarskiej na tabletki antykoncepcyjne, to mogę Ci w tym pomóc. Dotyczy to wyłącznie preparatów dopuszczonych do obrotu w aptekach i wydawanych na receptę lekarską.

Do rozważenia są inne metody zapobiegania niechcianej ciąży, takie jak wkładki domaciczne czy prezerwatywy. Decyzję najlepiej podjęć po konsultacji z lekarzem, uwzględniając ewentualne przeciwwskazania zdrowotne.

Do rozważenia są wtedy tzw tabletki 72h po.

Jak masz coś innego ciekawego do powiedzenia, to zapraszam Cię na moją witrynę internetową, http://www.krasnicki.com.pl/Przyjmowanie-tabletek-antykoncepcyjnych gdzie publikuję podobne informacje.

Podziel się:

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania