Gabinet: Wrocław, ul. Żernicka 215
Rejestracja: 601 775 123
dr n. med. Dariusz Kraśnicki skype
Nasz e-mail - zadaj pytanie!

Medycyna Pracy 2012

Kolejny udany rok pomimo wszechogarniającego kryzysu finansowego. Być może "głupi ma zawsze szczęście", ale zdarzyło mi się ulokować swoją Przychodnię Medycyny Pracy tuż koło budowy stadionu na EURO 2012.

Przychodnia Medycyny Pracy

Pracownicy przyjeżdżający w gumiakach prosto z miejsca pracy nie byli rzadkim widokiem, a mi pozwoliło to zatrudnić nieco więcej personelu. Oczywiście po tłumach ze stadionu pozostało już tylko wspomnienie, ale rozpoczęła się budowa szpitala na Stabłowicach przy ulicy Kosmonautów. Również bezpośrednie sąsiedztwo mojej medycyny pracy na Żernickiej 215.

Podobno mają go ukończyć w 2013 roku, a pierwsze prace rozpoczęły sie w kwietniu 2012. Ponieważ jestem jedyną firmą oferującą usługi profilaktyczne i badania okresowe w tej okolicy jest jakaś szansa, że część pracodawców zgłosi się do mnie, aby nawiązać jakąś współpracę.

Personel Medycyny Pracy we Wrocławiu

Rozpoczynając kiedyś promowanie badań nietypowych grup zawodowych nie spodziewałem się większego zainteresowania. Jednak siła internetu jest olbrzymia i od czasu do czasu przychodzą do mojej placówki pracownicy zabezpieczenia technicznego czy detektywi chcący przedłużyć sobie licencję.

Od Medycyna pracy Wrocław

Oczywiście wymaga to pewnych posunięć organizacyjnych, tak aby zrobiony został pełen zakres badań, ale jak jest ruch pacjentów, to nie jest to aż takie trudne. Jak na razie perspektywy są świetliste. Nie zanosi się na to, aby badania profilaktyczne pracowników odeszły w zapomnienie.

Wprost przeciwnie. Temu obowiązkowi są poddawane coraz to nowe grupy zawodowe i w coraz szerszym zakresie badań. Orzeczenia lekarskie czy psychologiczne potrzebne są w tej chwili już do wszystkiego. Chyba Polacy w teorii są najlepiej przebadanym społeczeństwem na świecie. Nawet jeżeli nie, to gonią z pewnością czołówkę.

Badania wysokościowe

Dzięki zatrudnieniu drugiego lekarza uprawnionego do badań pracowników mam już nieco więcej czasu wolnego. Przydało mi się to w sam raz, bo problemy ze zdrowiem zmusiły mnie do  dłuższych pobytów w szpitalach, a później sanatoriach. Na szczęście placówka jest już na autopilocie i moja obecność nie jest aż tak potrzebna.

 

Już w tej chwili widzę pewne ograniczenia lokalowe mojej Przychodni. Na dzień dobry przydało by się z kilkadziesiąt metrów kwadratowych jakiś pomieszczeń. Niestety nie zauważyłem, aby ktoś budował coś w pobliżu i na razie pozostanie wszystko tak jak jest. Osiedle Żerniki jest stosunkowo ubogie w lokale użytkowe, tak jakby deweloperzy nie wierzyli, ze ktoś je będzie w stanie sensownie zagospodarować.

Ciekawie rozwija się moja działalność informacyjna przez internet. Pytających jest wielu i chociaż niektóre problemy wypływają stale, to niektóre są bardzo interesujące. zmusza mnie to poniekąd do ciągłego poszerzania swojej wiedzy i bycia na bieżąco z przepisami prawa pracy.

Tak więc w skrócie prezentuje się moja medycyna pracy 2012 r. czy wszystko dalej będzie szło według moich planów. Życie samo niedługo to zweryfikuje.

Przychodnia lekarza medycyny pracy

Dariusz Kraśnicki założyciel i szef tej firmy zaprasza do komentarzy i dodawania swoich przemyśleń na temat przyszłości medycyny prewencyjnej i progilaktycznej w Polsce. Każdy przemyślany komentarz jest mile widziany i zostanie opublikowany na moim blogu.

Podziel się:

Odpowiedzi

Dodaj nową odpowiedź

  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Linki będą posiadać atrybut "nofollow".

Więcej informacji na temat formatowania